Hynkovy zápisky z Pacific Crest Trail (PCT)

Kamarád Hynek si právě plní svůj americký sen přechodem PCT – Pacifické hřebenovky. Snad pro inspiraci ostatním, snad jako formu terapie o tom píše blog a já se už tři týdny každý večer těším na jeho nový zápisek, díky kterému jsem tak trochu na cestě s ním.

Odkazy

Pokud vás zajímají syrové a autentické dojmy, jaké to je šlapat takovou šílenost, a zároveň vám nevadí vyšší koncentrace sprostých slov, myší a utrpení, dejte si Hynkovy zápisky taky ;)

Stránka tumblr.com, na které svůj deníček hostuje, bohužel není zrovna ztělesněním přehlednosti a denní zápisky jsou řazeny výhradně od nejnovějšího v dlouhém hadu za sebou. Pro vaše pohodlí přidávám pár odkazů na první dny:

Dále už to zvládnete :)

Pct 1

Malá část cesty… Autor: Hynek Bačík

Co je to PCT

Pacific Crest Trail je dálková turistická stezka na západě Spojených států od hranic z Mexikem až po Kanadu měřící  kolem 4 200 km. Ujít ji za jednu sezónu – tedy cca 5 měsíců, kdy jsou na cestě rozumné přírodní podmínky – je obdivuhodný výkon.

Dříve šlo o záležitost pro několik málo stovek nejodhodlanější bláznů ročně. Mezi roky 2012 a 2014 ji však značně zpopularizovala nejprve kniha Divočina autorky Cheryl Strayed a později stejnojmenný film s Reese Witherspoon. Od té doby své štěstí pravidelně pokouší tisíce lidí, kterým se podařilo získat povolenku.

Další obdobné trasy jsou The Appalachian Trail (3 510 km pro změnu na východě USA) nebo asi nejbrutálnější z amerických stezek Continental Divide Trail (4 990 km). V Evropě máme třeba stezku přes Balkán Via Dinnarica (1280 km).

Hynek Pct Prechod

Nadšený chodec na začátku pouti… Autor: Hynek Bačík

Zkušenosti diabetika na cestách

Jen tak mimochodem stejný Hynek, který právě ťape po PCT, pro vás napsal článek o tom, jak podobné podniky přežít, i když máte diabetes. Text se dost hodí i necukrovkářům, kteří tak lépe pochopí, jak na horách funguje jejich diabetický parťák a co pro něj případně mohou udělat.

Jak se na podobnou cestu vybavit

Dálkové treky většina úspěšných pokořitelů chodí s co nejlehčí výbavou. Což obvykle znamená nemalé investice, ale hodně toho v redukci svého batohu můžete udělat i bez krvácející šrajtofle. Stačí zapojit rozum a postupně sbírat zkušenosti.

Více najdete v článku, jak se sbalit co nejvíce na lehko, kde se dočtete s čím začít, kde se dá ušetřit největší váha, co nepřehnat a jak je to s mýtickou mantrou „pod 7 kilo“ ve skutečnosti.

Pct 2

PCT se jde ve výhni pouště i po zasněžených pláních… Autor: Hynek Bačík

Komentáře

Napadá tě, co můžu v článku vylepšit? Máš aktuálnější informaci? Chceš se podělit o další užitečný tip? Rád by ses na něco zeptal(a)?
Směle piš do komentářů – pomůžeš mně i budoucím čtenářům. Vlákna komentářů lze také sledovat.
Upozornění na nové komentáře
Nekomentuji, ale
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře