Čtení je fajn, ale pořádnou živou show nic nenahradí. Cestopisné přednášky jsou dneska v módě, jenže mnohdy trpí neduhy jako zdlouhavost, nekvalitní fotografie, nuda, příliš mnoho faktů… takové věci vám u mě nehrozí. Naše zážitky a postřehy vtěsnám maximálně do hodiny a půl a z alba i deníku vyberu jen to nejlepší, co vás rozhodně nenechá usnout.

Máte zájem uspořádat zábavnou cestopisnou show pro vaše městečko, komunitu či školu? Ozvěte se na kuba.vzahorami.cz

Nejbližší akce
Co je na skladě

Kyrgyzstán: Trochu jiný mainstream
Přednášky

Koně najdete v Kyrgyzstánu všude. Chutnají skvěle...

Stačí pár dní v některém z kouzelných údolí abyste zjistili, proč je Kyrgyzstán tak oblíbenou destinací. Zasněžené velehory, všudypřítomní koně a doliny posypané květy lákají turisty ze všech koutů světa. Naštěstí největší horskou atrakcí je zde stále blbec s pořádným batohem a jen pár kroků mimo hlavní trasy máte všechny přírodní poklady sami pro sebe. Obchodní jednání se vedou pěkně v jurtě při čaji, zatímco venku se chystá beraní hlava k večeři, malý klučina na koni zahání stádo, panímáma dojí kobylu, ze skály se houpe mršina jaka… Zkrátka žádný mainstream.

Všechny krásy Kavkazu: Gruzie, Ázerbájdžán, Arménie
Přednášky

Pro mě osobně nejkrásnější fotka ze Sevanu

Šest týdnů putování skrz kavkazské republiky, kde přírodní krásy střídají neuvěřitelná setkání a divoké historky. Co se stane, když gruzínského baču poprosíte o trochu sýra? Jak s vámi naloží Ázerbájdžánští pohraničníci, když vás chytnou bez patřičného povolení? Kolik vrcholů a barev má Arménská nejvyšší hora Aragats? Každá ze tří zemí má své náboženství, národní nápoj i vlastní abecedu. Každá je jiná a přitom všechny spojuje pohostinná kavkazská duše i sovětská minulost.

Tak tohle je Ázerbájdžán
Přednášky

Azerbajdžánská vesnice v srdci pustiny

Tři týdny v Ázerbájdžánu si zaslouží vlastní přednášku. Země, kde se pozvání na čaj může protáhnout na tři dny. Kde není problém chytit stopa vprostřed řeky. Kde se na posvátnou horu šlape v pletených bačkůrkách a čaj je opravdu všude. Kde je radost nechat se zatknout. Kde… jsme se ani hodinu nenudili, protože když se na chvíli zastavíte, příhody si vás najdou samy a nebudou se ptát, jestli jste připraveni.

Indie: Těžko uvěřitelná země

V přípravě…

Pekelný ráj Myanmaru

V přípravě…

Thajsko očima skeptického dobrodruha

V přípravě…

Čína?!

V přípravě…