Recenze a zkušenosti

Osobní zkušenosti s vybavením na cesty a do hor. Vše poctivě testováno v terénu. Mnoho ze zde uvedených věcí je se mnou už mnoho let a nedám na ně dopustit.


Recenze čelovky Fenix HM61R Amber: Výkonná svítilna pro všechny, kdo vědí, co potřebují

Už je tomu nějakou dobu, co se mým nerozlučným nočním společníkem stala dříve recenzovaná fantastická čelovka FENIX HM50R. Na základě detailního článku o zkušenostech s ní jsem dostal příležitost mrknout se na zoubek i její výkonnější sestřičce. Zjistil jsem, že původní oblíbenkyni sice nenahradí, ale může za ni výborně zaskočit tam, kde je nutné proniknout tmou opravdu daleko a pořádně.
Přečíst...

Recenze samonafukovací karimatky Therm-a-Rest Trail Lite Women’s: Skvělá volba pro pohodlné a zimomřivé slečny

Kuba je zkušený horal, což se zákonitě promítá do výběru jeho vybavení a názoru na ně. Já bych se chtěla podělit o své zkušenosti se samonafukovací karimatkou Therm-a-Rest Trail Lite Women’s Regular pohledem městské holky, která nečekaně vyrazila do divočiny a chce tam zažívat co nejméně nepohodlí.
Přečíst...

Recenze Osprey Kestrel 38: Výborný univerzální batoh

Po náramné zkušenosti s velkou krosnou Osprey Aether AG jsem tušil, že menší a univerzálnější batůžek vyberu u téže značky. Ač jsem chvíli váhal, který konkrétní typ mě bude doprovázet od cest za přednáškami po kratší výšlapy do hor, volby Kestrelu 38 v ničem nelituji. Snad jen, že nový model 2019 je ještě o kousíček pohodlnější. Jeho vylepšení najdete na konci článku hned za souhrnem mých dosavadních zkušeností, kladů a záporů.
Přečíst...

Recenze Osprey Aether AG 70: Ferrari mezi trekovými batohy

Tento batoh byl po několik let mým platonickým snem. Cena a rozhodnutí nosit předchozí krosnu až do stádia definitivního rozpadu nás však velmi dlouho osudově rozdělovaly. Naše romance však loni došla ke svému happy endu. Plácnul jsem se přes kapsu a vítr na kontě odjel s novou zelenou kráskou vybrečet do Skandinávie a na Sibiř. Pojďme však jeden z nejvymakanějších trekových batohů rozebrat v recenzi bez sentimentu. Stojí za ty hříšné peníze?
Přečíst...

Recenze čelovky Fenix HM50R: I s malým kašpárkem lze svítit velké divadlo

Svým způsobem jsem podobně jako mnoho jiných mužů nikdy nedospěl a mám proto rád hračky. Hlavně ty outdoorové, šikovné a praktické. Proto jsem možnost otestovat nabíjecí čelovku Fenix HM50R uvítal s velkým nadšením. Jaké argumenty hovoří pro tuto minimalistickou ale výkonnou svítilnu a jak jsem s jejím používáním spokojen najdete v tomto článku.
Přečíst...

Recenze stanu Jurek ALP 2.5 Lite: Více místa v lehčím provedení

Jurek stany umí. To vám řekne kdokoliv, kdo měl tu čest si s jeho výrobky potykat osobně. Výborná odolnost proti řádění živlů, dlouhá životnost a inteligentní systém stavění dělají z těchto stanů málem kultovní záležitost. Jak si však stojí vylehčená verze ALP 2.5 Lite? Zvládne to, co od těchto stanů očekáváme, a vyplatí se za ní vysolit skoro o tisícovku navíc oproti těžšímu originálu.
Přečíst...

Sawyer Squeeze: Recenze a zkušenosti s tímto lehkým a praktickým outdoorovým vodním filtrem

Dostupnost pitné vody je jedním z nejčastějších dotazů na mých přednáškách. V mnoha horských oblastech je čistých pramenů více než dost a smrt žízní rozhodně nehrozí. Pak samozřejmě existují kraje, kde by neupravenou vodu ať už rovnou z potoka nebo klidně z kohoutku pil jen masochista. Pro takové případy existuje nespočet vodních filtrů a desinfekcí, které likvidují nežádoucí breberky a z více či méně projímavého koktejlu pro vás vyrobí nezávadné pití. Jako jeden z nejlepších systému na trhu se uvádí filtr Sawyer Squeeze, který jsem pár měsíců testoval na cestě po Asii. Jaké jsou mé dojmy z dlouhodobého používání?
Přečíst...

Recenze batůžku Lowe Alpine Stuff It 22: Malý pomocník na velkých cestách

Několikaměsíční cesta přede mě stran potřebného vybavení postavila několik nových výzev. Jednou z nich byl výběr lehkého sekundárního batohu pro jednodenní výstupy, toulky po městech a také jako příručního zavazadla do letadla. Volba nakonec padla na Lowe Alpine Stuff It 22 a svého nákupu rozhodně nelituji. Mé půlroční zkušenosti s jeho pravidelným využitím si můžete přečíst v následující recenzi.
Přečíst...