Česko a Slovensko

Cestopisy, zajímavosti, nejhezčí treky i praktické info.

Krásy rodné hroudy člověk nejvíce ocení, když se vrací po dlouhé době domů…

Výlety po Česku i Slovensku mají své jedinečné kouzlo a přesto, jak maličké země jsme, je tu rozhodně co objevovat.

Užijte si tipy na zajímavé túry a víkendové inspirace, které vedou jen o kousek dál než na Kokořín.


Přechod Českého ráje: Pestrá cesta krajem skal, vyhlídek a historie

Český ráj je jedno z nejznámějších a turisty nejvyhledávanějších míst u nás a má to svůj důvod. Pískovcové věže trčící k nebesům rozhodně nejsou v české krajině běžným folklórem. Protože jsme s kamarády zvědaví a umíme ocenit netradiční přírodní estetiku, využili jsme prodloužený jarní víkend a vyrazili na čundr napříč celou pestrou oblastí. Hezky mimo sezónu, abychom s batohy moc nepřekáželi.
Přečíst...

Historky z archivu: Gastronomický speciál (záznam online streamu)

Tentokrát je hlavní hvězdou večera jídlo. Spolu s Markét vás provedeme několika cizokrajnými kuchyněmi, zavzpomínáme na divoké gastronomické historky, probereme pár tipů jak se zorientovat v lokální kulinární džungli a při tom ukážeme strašnou spoustu dobrých věcí, z nichž vám potečou sliny potokem. Pochopitelně dojde řada i na přešlapy a pochybnější mňamky.
Přečíst...

Historky z archivu: Napříč zemí českou (záznam online streamu)

V tomhle povídání se nevydáme nijak daleko, ale kilometrů společně našlapeme spoustu. Aneb jak se mi nadvakrát podařilo přejít Českou republiku. Dohromady nějakých 750 km poznávání krás i zcela všedních výjevů naší vlasti. Čeká vás pár místních perliček, hezká místa, zábavné příhody a zajímavá setkání. Prostě jako u povídání z jakékoliv jiné země.
Přečíst...

Přechod Nízkých Tater s pusou umazanou od borůvek

Lidé hřebenovku Nízkých Tater často popisují jako jednu z nejkrásnějších túr střední Evropy. Po jejím absolvování mohu jen souhlasit a s jazykem na vestě dodat, že jde také o slušný nářez pro kondici. Zkrátka něco za něco. Devadesát kiláků do dálky a dohromady deset hore-dole výměnou za unikátní rozhledy a příjemně unavené večery na útulnách. Bez trošky utrpení, by ta horská turistika nestála za nic, že?
Přečíst...

Putování po zříceninách a vyhlídkách Českého středohoří

České středohoří nabízí na středoevrospké poměry unikátní ráz krajiny, kterou se můžete kochat ze spousty romantických zřícenin a vyhlídek. Pro dvoudenní výlet jsem vytyčil trasu, která pořádně protáhne po kopcích, obráží nejhezčí panoramata a dopřává dvě atmosférické noci pod hvězdami. Vydejte se s námi na toto originální putování.
Přečíst...