Tádžikistán

Cestopisy, zajímavosti a praktické informace
14 Tadzikistan Jezero

Hory, přírodní scenérie jako z fantasy filmu a neskutečná vstřícnost místních jsou pojmy, které definují tuto maličkou ztracenou zemi.


Tádžikistán: Praktické informace a tipy na cestování

Tádžikistán nabízí některé klasické atributy střední Asie, jako jsou neuvěřitelná krajina velehor, s přídavkem bonusových vychytávek, mezi něž patří neskutečně vstřícní lidé a jistá příchuť divočiny. Pro všechny návštěvníky jsem sepsal průvodce vším, co byste z praktického hlediska chtěli před cestou znát.
Přečíst...

V srdci Pamíru: Kde se plní přání

Vysokohorské štíty a odlehlá údolí Pamíru tvoří prazvláštní svět – tichý a téměř opuštěný až na občasné oázy lidských osad, jež svou zelení narušují stvořitelem zamýšlený řád horské pustiny. Mnohadenní putování od řeky Bartang přes téměř pětikilometrový průsmyk Shtik Lazar bylo fantastickou ochutnávkou krajiny, která se řídí pouze drsnými přírodními zákony sem tam zjemněnými nekonečnou lidskou dobrotou.
Přečíst...

Fanské hory: Tady necháš duši

Tádžikistán je jedna ze zemí, která vás sundá enormním kontrastem mezi krásou přírodních divů a tíhou života místních obyvatel. Když máte v nedávné historii rozpad sovětského svazu následovaný krutou a dlouhou občanskou válkou, nevěstí to pro vaši budoucnost nic veselého. Přesto v srdci této chudé země najdete místa, která podezřele připomínají ráj. Ne ten křesťanský s anděly na kůru a tlupou bezprizorných svatých dušiček. Ale horalský: se zurčícími potoky, přísnými skalními stěnami a jezery, jež v hlubinách skrývají barevné tóny s původem mimo náš svět i pochopení. Tam můžete na chvíli zapomenout na složitý svět okolo…
Přečíst...